Friday, February 29, 2008Liman Yayınları
ANKARA CADDESİ EVREN HAN NO: 54/12
Telefon: (0212) 527 89 87 ● Faks: (0212) 527 89 87
limanyayincilik@gmail.com ● limanyayincilik@hotmail.com

ANNEM BABAM YAŞAM KOÇUM
FİLİZ TOSYALI
Barkod 978-9944-967-13-6
Eser Adı ANNEM BABAM YAŞAM KOÇUM
Üst Başlık
Alt Başlık
Eserin Dili Türkçe
Orijinal Adı
Orjinal Dil
Yazar FİLİZ TOSYALI
Hazırlayan
Derleyen
Çeviren
Editör ERGÜL KARAKAYA
Kapak Tasarım Mehmet Esat
Yayıncı Kategorisi Diğerleri
Genel Anlamda Kategorisi ÇOCUK GELİŞİMİ VE ERGENLİK
Kağıt Bilgisi 2. hamur kâğıt
Kapak Bilgisi Karton Kapak
İlk Baskı Tarihi İstanbul / 2008
Son Baskı Tarihi İstanbul / 2008
Baskı Sayısı 1. baskı
Çıkış Tarihi
Sayfa Sayısı 160
Ebat X, Y, Z (mm.)
(En, Boy, Derinlik) 135 x 210 mm
Ağırlık (Gr.)
Isbn 9789944967136
Etiket Fiyatı (YTL.) 10,00 YTL

Bu kitap,çocuğunuzu daha iyi anlamanıza ve onunla daha iyi iletişim kurmanıza yardımcı olurken, kendiniz için de güzel bir ödül niteliğinde!
Tıpkı benim hayatımdaki değerli ödüllerden, 'Filiz Tosyalı' yı tanımak gibi!...

Psikolog
Mutlu Barış
.
Elinizin altında her an bulunması gereken bir sağlık ansiklopedisi gibi, duygularımızın yoğun olduğu anlarda karar veremediğimiz ya da yanlış adımlar atarak istemediğimiz sonuçlar doğurmamak için bize yardımcı olacak bir dost. Kimi zaman derin bir nefes aldığımızda aklımıza gelecek bir gülümseme ile daha pozitif, kimi zamansa toplumca doğru olarak bilinen ama aslında istemediğimiz sonuçlara götüren ikilemlerde yol gösterici. Yaşamınızı en çok etkileyecek kişi sizsiniz. Ve size armağan edilen bu yaşamı, daha kaliteli yaşamak sizi size daha iyi anlatmak için kaleme alınmış bu satırlarda kendinizden ve çevrenizden birçok parça bulacaksınız. Keşfettiğiniz her satırı, hayatınızda bir yerlerde uygulama şansı yakalayacaksınız. Sevgili Filiz Tosyalı yaşam koçluğu deneyim ve uygulamaları ile bize bu metinlerle yaşamımızdaki sorunları üstesinden gelebilme örnekleri sunuyor.
Pedagog
Ayşen Özenç

Sunday, February 24, 2008

AVRUPA BİRLİĞİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISIDUSOD Derneği üyelerini Fatih Öncü Bostancı Kitabevinde bilgilendirdi. Üzerinde durulan konulardan önemlisi Dusod Derneğinin Yaz Kampı oldu. Dernek 2008 hkayıtlarına devam ederken 2009 yılının çalışmalarına hız verdi.

Monday, February 18, 2008

2008 Yaz Kampı Bodrum Bodrum'da Dusod Gençlik Kampı

Yaşları 10 ile 15 arasındaki gençlere yaz kampı. Hangi şehirde ve hangi okulda olursanız olun Türkiye'deki en mükemmel okullardan olan Örnekal öğrencileriyle birlikte yazın zevkini çıkarın, 10 güne sığmayacak kadar çok etkinlik içinde yaşayın. Yetenekleriniz açığa çıksın. Bodrum'da buluşuyoruz. Ünlü ve başarılı sanatçılarla onları yetiştirenlerle tanışın. Zirveye tırmanışın yollarını benimseyin.

KAMP FİYATLARIMIZI BELİRLEDİK


Her yer kar içinde de olsa yaz geliyor. Genclerimiz için Dusod kampı hazırlıkları başladı. Kamp katılımı için bir telefonunuz yeterli bilgi için
Filiz Tosyali
02165672242
0533-6666903

Friday, February 15, 2008

YAZ KAMPI

Bu blog içinde dolaşın. Arşivde geçmiş yıldaki yaz kampının bütün detaylarına ulaşın ve orada nasıl bir yaşam olduğunu görün. telefonlar ve bütün sorularınız için aşağıdaki telefon numaralarını arayabilirsiniz. BU kampta istediğiniz ve düşündüğünüz her olanak var. Hepsi hayallerinizin üstünde. Blogu iyice dolaşın...
Filiz Tosyalı
0533-6666903

Kamplar

Yaz Kampları
Kamp Dusod ile yapılır.
Dusod Yaz Kampı
Örnekal Yaz Kampı
İlhami Ahmet Örnekal Yaz Kampı

2008 Yaz Kampı

Telefon
0216-5668980
0533-6666903
0216-5672242
Filiz Tosyalı
Çocuk Kampı
Çocuk Yaz Kampı
Kültür Sanat Kampı
Yetenek Geliştirme Kampı
Çocuklar için kamp
Bodrum'da Yaz kampı

ANITKABİR

Gerçekten görülmeye değer. Özellikle daha önce hiç olmayan anlatımlar, fotoğraflar, tanıtımlar büyük bir anlam kattı. Yabancıı bir konuğu bile heyeceanlandıracak özelliklere sahip Anıtkabir. Yaşıyorsunuz, heyecanlanıyorsunuz ve gururlanıyorsunuz. Düşünenlere teşekkürler. En güzel yanıda engellilere sunulan hizmet. Ayni hizmetin hamile ve yaşlılara da sunulması çok gururlandırıcı olur. Bence gençler daha güzel şeyler yapacaklar.

ONLAR İLKOKUL ARKADAŞI

Face-bookta karşılaşmadılar, onlar yıllardır arkadaşlıklarının zevkini çıkarıyorlar. İlkokul sıralarından bu güne geldiler. Antakya Gazipaşa İLkokulunda başlayan arkadaşlıkları, Antakya Lisesi ve Üniversite de devam etti. Zaman zaman aralarından ayrılanlar, kopanlar oldu, ama bir sekilde yine buluştular. Hepsi iş güç ve çoluk çocuk sahibi. Yılda bir kaç kez değişik şehirlerde toplanıyorlar. Gülüp eğleniyorlar, öğrencilik yıllarına dönüyorlar. Dünyada arkadaşlıktan daha güzel ne olabilir. Benim eşim de onlarla bu heyecanı yaşıyor, ben de onlarla birlikte eğleniyorum. Okul ve sınıf arkadaşım olmasalar da. Onları izlemek de çok eğlenceli. Gençleşiyorlar, çocuklaşıyorlar.

Monday, February 11, 2008

YAZ KAMPI

GENCLİK KAMPI
ÇOCUK ve GENÇLİK KAMPI
İLHAMİ AHMED ÖRNEKAL İLK ÖĞRETİM OKULUNA BAŞVURMALISINIZ
Ya da
0533-6666903
02165672242
0252-3638269
Çocuounuz kamplarda mutlu olmalı. Eğtimcilerle tatilin keyfini yaşamak. Sanatla bütünleşmek. Yazmak, çizmek, araştırmak, çekmek ve oynatmak
Arsivde bir yil önceki kampın etkinlikleri...
www.dusod.com
dan da bulabilirsiniz.


Kamp başka Okul Başka

Yaz Kampları
Kamp ve Gençlik
Beceri geliştir, yetenekleini açığa çıkar.
Güzel konuş ve anlat
Yaz ve yüz
Onar ve işle
Dost kal; sev ve sevilmenin yollarını öğren.
Burası Kişisel Gelişim Kampı
Yaş Grubu
10-16
Basvuru
0533-6666903
02165668980
Tatil Kampta yapılır.
Kamp Arkadaş Ortamı
Dusod kampı için arayın.
Kurdele Nakışı
Uzatma kablosu, seyyar lamba yapımı senin işin olsun. Beceri kazan
Yazma etkşnlşkleri
Fotoğraf ve Kamera Film Çekme becerileri
Söyleşiler
Şiir Dinletileri
Dil Etkinlikleri
Yüzme
Geziler
Dostluk ve arkadaşlık
Pratik İngilizce

ÇOCUK ve EDEBİYAT KİTAP ve ÇOCUK

ÇOCUK EDEBİYATI ve YETİŞKİN EDEBİYATI üzerine bir kaç söz
1- Yetiskin Edebiyatiyla kiyaslama;
Yetiskinlere yazarken romanin kahramanlarindan birini secer romanci veya oykucu. Bence bu bir yazma kolayligi gibi benimseniyor. Ucuncu bir sahsin yani oykucunun ya da anlaticinin agzindan yazarken ancak, cok dikkatli olmak zorundadir. Bilgin Adali'nin dedigi gibi o zaman TANRI anlatici oluyor. Yetiskine yazan Tanri anlaticiyi sectiyse anlatim bozukluklari ve hata yapamaz. Roman kahramani anlatici oldugu zaman hatalar kabul edilebilir.
Gelelim cocuklara yazana, o Tanri anlatici da secse, kahramanin agzindan da anlatsa anlatimini cok dikkat etmek zorunda.Yaptigi yazim yanlislarini romani anlatana yukleme sansi hic yoktur. Okuyucu cocuktur.
Yetiskin EDEBIYATINDA bunu yapsa sorun olmaz. Ama Cocuklara yazarken dil ve yazim yanlislari ciddi tehlikeler olusturur, okuyucuyu metinden uzaklastirir.
Gencler uzun betimlemelerden cok yorulduklarini acikliyorlar. Ille de betimleme yapmak sart degil. Dunya romanciliginda betimlemeler gittikce kisaldi. Bizler ozellikle cocuklara yazanlar, caga ayak uydurmak zorundayiz. Yetiskin EDEBIYATCISI CEZMI Ersoz gibi yazabilir. Okuma bir secimdir. Ama COCUKlar icin yazdigimizda CEZMİ ERSOZ gibi bu benim dunyam deyip cok rahat olamayiz, yazamayiz.
Onlarin umuda ihtiyaclari var. Kaybedilen bulunmali, ya da yerine baska bir sey konulmali. Yasam zor olabilir... Ama yasanir gorunmeli. Yetiskin cozumunu kendisi uretebilir.
2-Sanatci onde olandir, sozunu ben soyle algiliyorum; toplumdan once dusunur. “Yazar; gorur, hisseder, yasar,dusunur kagida doker. Okuyucu okur, hisseder, dusunur, yasaminda uygular. F.Tosyali”
Bir adam var,topluma surekli bakıyor, gozluyor... O kim biziz iste. Oburleri bir kosusturma icinde baslarina ne geleceginin daha gec farkina varabilirler. Bu soz bir cok olayda kanitlanabilir. Yazar guvenlik gorevlisi gibi uyanik olmali. Siz de kendi yasaminizda onderlik ettiginiz bazi olaylara bakin cok once yazmissinizdir. Yazar dusunerek de bulabilir gelecegi. Notlarinda birikir, sekillenir.
Ornegin siddet; ekteki foto bir basindan imza gunumdeki cocuklarla etkinligimiz. “Siddet iceren yayinlara hayir!” Yil 1996 12 yil once o cocuklar simdi 20 yasinda. Kimbilir sizler de ne ornekler var.
3-Okuyucu zaten okuyarak yeni tatlari alarak gelisir. Bunlari kendimizde de gozleyebiliriz. Yeni bir bakis yeni bir dusunce en guzel okuyarak, dusunerek uygulayarak ortaya cikar. Yazar tabi ki yeni bir bakis acisi getirir. Bence yazarligin en onemli ozelliklerinden biridir. Bu bakis acisini duygularla harman eder. Empoze eder. Yoksa turban ve gericilik bu kadar cocuk kitaplarina girer miydi?
4- Bazi cocuk yazarlarinin anlatiminda yapiveriyor, ediveriyor gibi sozcuklari kullanarak olay kucultulmeye calişsiliyor. Bu cumleler COCUK EDEBIYATINA katki yerine zarar veriyor. Cocuk kitaplarindaki sanatsalligi Bozuyor. Yazar tanri bir anlatici secmisse, her seyi bilen... Asla bu sekilde sozcukleri buyukler icin yazdigi kştaplarda da kullanmamali.
Cocuk kitabinda kullanmak istiyorsa vazgecsin. Yapmak istedigi kucultmeyi sozcukleriyle yapmali. Geliverdi, tutuverdi sozcukleri yumusatmiyor sadece bozuyor. Guclu kalemi olan bir yazar arkadasimin bu sekilde bir anlatimi secmesi beni cok yordu, metinden uzaklastirdi.
5- Bence Salah Birsel’in dedigi gibi siir maydonoz degildir, dogrudur; ama yazarin sectigi sozcukler anlatim maydonoz tadinda olmali, konudaki lezzeti ortaya cikarmali. Iste o zamn da yazarin kaleminden dokulen ozellikleri maydonuzdan baska bir sey degildir. Yoksa yazilanlar hep ayni seyler. Cizileler de ayni. Konularimiz ortak arkadaslar. Ille de ozgun olacagim diye ozel bir seyler aramak cok da dogru degildir. Olani yaz, sorunu coz ama maydonoz kokusu ve lezzeti ver hedefine ulasirsin. Yenilikler zaten teknik dergilerde,FOCUS da var.

ÇOCUK ve EDEBİYAT KİTAP ve ÇOCUK

ÇOCUK EDEBİYATI ve YETİŞKİN EDEBİYATI üzerine bir kaç söz
1- Yetiskin Edebiyatiyla kiyaslama;
Yetiskinlere yazarken romanin kahramanlarindan birini secer romanci veya oykucu. Bence bu bir yazma kolayligi gibi benimseniyor. Ucuncu bir sahsin yani oykucunun ya da anlaticinin agzindan yazarken ancak, cok dikkatli olmak zorundadir. Bilgin Adali'nin dedigi gibi o zaman TANRI anlatici oluyor. Yetiskine yazan Tanri anlaticiyi sectiyse anlatim bozukluklari ve hata yapamaz. Roman kahramani anlatici oldugu zaman hatalar kabul edilebilir.
Gelelim cocuklara yazana, o Tanri anlatici da secse, kahramanin agzindan da anlatsa anlatimini cok dikkat etmek zorunda.Yaptigi yazim yanlislarini romani anlatana yukleme sansi hic yoktur. Okuyucu cocuktur.
Yetiskin EDEBIYATINDA bunu yapsa sorun olmaz. Ama Cocuklara yazarken dil ve yazim yanlislari ciddi tehlikeler olusturur, okuyucuyu metinden uzaklastirir.
Gencler uzun betimlemelerden cok yorulduklarini acikliyorlar. Ille de betimleme yapmak sart degil. Dunya romanciliginda betimlemeler gittikce kisaldi. Bizler ozellikle cocuklara yazanlar, caga ayak uydurmak zorundayiz. Yetiskin EDEBIYATCISI CEZMI Ersoz gibi yazabilir. Okuma bir secimdir. Ama COCUKlar icin yazdigimizda CEZMİ ERSOZ gibi bu benim dunyam deyip cok rahat olamayiz, yazamayiz.
Onlarin umuda ihtiyaclari var. Kaybedilen bulunmali, ya da yerine baska bir sey konulmali. Yasam zor olabilir... Ama yasanir gorunmeli. Yetiskin cozumunu kendisi uretebilir.
2-Sanatci onde olandir, sozunu ben soyle algiliyorum; toplumdan once dusunur. “Yazar; gorur, hisseder, yasar,dusunur kagida doker. Okuyucu okur, hisseder, dusunur, yasaminda uygular. F.Tosyali”
Bir adam var,topluma surekli bakıyor, gozluyor... O kim biziz iste. Oburleri bir kosusturma icinde baslarina ne geleceginin daha gec farkina varabilirler. Bu soz bir cok olayda kanitlanabilir. Yazar guvenlik gorevlisi gibi uyanik olmali. Siz de kendi yasaminizda onderlik ettiginiz bazi olaylara bakin cok once yazmissinizdir. Yazar dusunerek de bulabilir gelecegi. Notlarinda birikir, sekillenir.
Ornegin siddet; ekteki foto bir basindan imza gunumdeki cocuklarla etkinligimiz. “Siddet iceren yayinlara hayir!” Yil 1996 12 yil once o cocuklar simdi 20 yasinda. Kimbilir sizler de ne ornekler var.
3-Okuyucu zaten okuyarak yeni tatlari alarak gelisir. Bunlari kendimizde de gozleyebiliriz. Yeni bir bakis yeni bir dusunce en guzel okuyarak, dusunerek uygulayarak ortaya cikar. Yazar tabi ki yeni bir bakis acisi getirir. Bence yazarligin en onemli ozelliklerinden biridir. Bu bakis acisini duygularla harman eder. Empoze eder. Yoksa turban ve gericilik bu kadar cocuk kitaplarina girer miydi?
4- Bazi cocuk yazarlarinin anlatiminda yapiveriyor, ediveriyor gibi sozcuklari kullanarak olay kucultulmeye calişsiliyor. Bu cumleler COCUK EDEBIYATINA katki yerine zarar veriyor. Cocuk kitaplarindaki sanatsalligi Bozuyor. Yazar tanri bir anlatici secmisse, her seyi bilen... Asla bu sekilde sozcukleri buyukler icin yazdigi kştaplarda da kullanmamali.
Cocuk kitabinda kullanmak istiyorsa vazgecsin. Yapmak istedigi kucultmeyi sozcukleriyle yapmali. Geliverdi, tutuverdi sozcukleri yumusatmiyor sadece bozuyor. Guclu kalemi olan bir yazar arkadasimin bu sekilde bir anlatimi secmesi beni cok yordu, metinden uzaklastirdi.
5- Bence Salah Birsel’in dedigi gibi siir maydonoz degildir, dogrudur; ama yazarin sectigi sozcukler anlatim maydonoz tadinda olmali, konudaki lezzeti ortaya cikarmali. Iste o zamn da yazarin kaleminden dokulen ozellikleri maydonuzdan baska bir sey degildir. Yoksa yazilanlar hep ayni seyler. Cizileler de ayni. Konularimiz ortak arkadaslar. Ille de ozgun olacagim diye ozel bir seyler aramak cok da dogru degildir. Olani yaz, sorunu coz ama maydonoz kokusu ve lezzeti ver hedefine ulasirsin. Yenilikler zaten teknik dergilerde,FOCUS da var.

ÇOCUK ve EDEBİYAT KİTAP ve ÇOCUK

ÇOCUK EDEBİYATI ve YETİŞKİN EDEBİYATI üzerine bir kaç söz
1- Yetiskin Edebiyatiyla kiyaslama;
Yetiskinlere yazarken romanin kahramanlarindan birini secer romanci veya oykucu. Bence bu bir yazma kolayligi gibi benimseniyor. Ucuncu bir sahsin yani oykucunun ya da anlaticinin agzindan yazarken ancak, cok dikkatli olmak zorundadir. Bilgin Adali'nin dedigi gibi o zaman TANRI anlatici oluyor. Yetiskine yazan Tanri anlaticiyi sectiyse anlatim bozukluklari ve hata yapamaz. Roman kahramani anlatici oldugu zaman hatalar kabul edilebilir.
Gelelim cocuklara yazana, o Tanri anlatici da secse, kahramanin agzindan da anlatsa anlatimini cok dikkat etmek zorunda.Yaptigi yazim yanlislarini romani anlatana yukleme sansi hic yoktur. Okuyucu cocuktur.
Yetiskin EDEBIYATINDA bunu yapsa sorun olmaz. Ama Cocuklara yazarken dil ve yazim yanlislari ciddi tehlikeler olusturur, okuyucuyu metinden uzaklastirir.
Gencler uzun betimlemelerden cok yorulduklarini acikliyorlar. Ille de betimleme yapmak sart degil. Dunya romanciliginda betimlemeler gittikce kisaldi. Bizler ozellikle cocuklara yazanlar, caga ayak uydurmak zorundayiz. Yetiskin EDEBIYATCISI CEZMI Ersoz gibi yazabilir. Okuma bir secimdir. Ama COCUKlar icin yazdigimizda CEZMİ ERSOZ gibi bu benim dunyam deyip cok rahat olamayiz, yazamayiz.
Onlarin umuda ihtiyaclari var. Kaybedilen bulunmali, ya da yerine baska bir sey konulmali. Yasam zor olabilir... Ama yasanir gorunmeli. Yetiskin cozumunu kendisi uretebilir.
2-Sanatci onde olandir, sozunu ben soyle algiliyorum; toplumdan once dusunur. “Yazar; gorur, hisseder, yasar,dusunur kagida doker. Okuyucu okur, hisseder, dusunur, yasaminda uygular. F.Tosyali”
Bir adam var,topluma surekli bakıyor, gozluyor... O kim biziz iste. Oburleri bir kosusturma icinde baslarina ne geleceginin daha gec farkina varabilirler. Bu soz bir cok olayda kanitlanabilir. Yazar guvenlik gorevlisi gibi uyanik olmali. Siz de kendi yasaminizda onderlik ettiginiz bazi olaylara bakin cok once yazmissinizdir. Yazar dusunerek de bulabilir gelecegi. Notlarinda birikir, sekillenir.
Ornegin siddet; ekteki foto bir basindan imza gunumdeki cocuklarla etkinligimiz. “Siddet iceren yayinlara hayir!” Yil 1996 12 yil once o cocuklar simdi 20 yasinda. Kimbilir sizler de ne ornekler var.
3-Okuyucu zaten okuyarak yeni tatlari alarak gelisir. Bunlari kendimizde de gozleyebiliriz. Yeni bir bakis yeni bir dusunce en guzel okuyarak, dusunerek uygulayarak ortaya cikar. Yazar tabi ki yeni bir bakis acisi getirir. Bence yazarligin en onemli ozelliklerinden biridir. Bu bakis acisini duygularla harman eder. Empoze eder. Yoksa turban ve gericilik bu kadar cocuk kitaplarina girer miydi?
4- Bazi cocuk yazarlarinin anlatiminda yapiveriyor, ediveriyor gibi sozcuklari kullanarak olay kucultulmeye calişsiliyor. Bu cumleler COCUK EDEBIYATINA katki yerine zarar veriyor. Cocuk kitaplarindaki sanatsalligi Bozuyor. Yazar tanri bir anlatici secmisse, her seyi bilen... Asla bu sekilde sozcukleri buyukler icin yazdigi kştaplarda da kullanmamali.
Cocuk kitabinda kullanmak istiyorsa vazgecsin. Yapmak istedigi kucultmeyi sozcukleriyle yapmali. Geliverdi, tutuverdi sozcukleri yumusatmiyor sadece bozuyor. Guclu kalemi olan bir yazar arkadasimin bu sekilde bir anlatimi secmesi beni cok yordu, metinden uzaklastirdi.
5- Bence Salah Birsel’in dedigi gibi siir maydonoz degildir, dogrudur; ama yazarin sectigi sozcukler anlatim maydonoz tadinda olmali, konudaki lezzeti ortaya cikarmali. Iste o zamn da yazarin kaleminden dokulen ozellikleri maydonuzdan baska bir sey degildir. Yoksa yazilanlar hep ayni seyler. Cizileler de ayni. Konularimiz ortak arkadaslar. Ille de ozgun olacagim diye ozel bir seyler aramak cok da dogru degildir. Olani yaz, sorunu coz ama maydonoz kokusu ve lezzeti ver hedefine ulasirsin. Yenilikler zaten teknik dergilerde,FOCUS da var.

Sunday, February 03, 2008

KAMPI DUSOD BAŞARIR

Yaz Kampı
2008 Yaz KAMPI
BODRUM YAZ KAMPI
BODRUM'DA ÇOCUKLARINIZA KAMP
YAZ KAMPI İÇİN DUSOD çocuklarınızı bekliyor.
10 Yaş-15 yaş arasındaki gençlerin yaz kampı.
Film çekecekler, yazı yazacaklar, dans edip el işi yapacaklar.
Örnekal İlköğretim Okulundan Zafer Hocayı arayın ya da DUsod derneğini. Bütün bilgileri alıp çocupunuz için en güzel ve en verimli yaz kampına ulaşın. Kampta güven kazansın, eğlensin, yetenklerini açığa çıkarsın.
Tel: 0090-533-6666903
0090-252-3638269

BOSTANCI KİTAPEVİ
O Kafeteryaya sahibi Hacı beyin kitap ve okuma aşkı için gitmelisiniz. 12 yaşında Van'dan geldi. Turkçe'yi İstanbul'da öğrendi. Okuma yzmayı öğrenemeden kitapçı açtı. Boyacılıktan, seyyar satıcılıktan, sokakta kalmaktan yılmadı. Çalıştı.
Bir iş adamı şimdi o. Bundan sonraki hedefi okuma yazmayı öğrenmek. Çocuklarını okutmanın zevkini yaşıyor. Siz de onun kitabevine gidin, o güzel mekanda kitap okuyun. Kitap satın alın. Etkinlikler için de güzel bir ortam. Çayınızı için okumanın keyfini yaşayın. İKİNCİ EL KİTAPLARA DA YER VAR ORADA.