Thursday, August 28, 2008BAYRAM TATİLİ

05336666903
Bayramda evinizde kalmayın. Sınırlı parayla tatil şansını yakalayın

BAYRAM PROGRAMLARI

Bodrum'da bayramı geçirmek isterseniz bizi arayın.
0533-6666905
10.yılımız nedeniyle ozel fiyatlar
www.hakanotel.com
bizi arayın fiyatlar özel
KÖPEK HAVLAMASINI ÇEVİREN YAZILIM
KÖPEK HAVLAMASINI ÇEVİREN YAZILIM
Macar bilim insanları, köpek havlamalarını tercüme eden bir bilgisayar programı geliştirdiler.
BUDAPEŞTE - Macaristan’ın Eötvös Lorand Üniversitesi’nde 14 Macar çoban köpeğinin 6 değişik durumda 6 binden fazla havlaması analiz edilerek hazırlanan program, köpeğin havlamasının “yabancı”, “dövüş”, “yürüyüş”, “yalnız”, “top” ya da “oyun” senaryolarından hangi anlama geldiğini tanıyor.
Havlamaların teybe kayıt edildikten sonra bilgisayarda dijital ortama aktarılmasıyla yazılan programın havlamaları doğru anlama oranının yüzde 43 olduğu belirtiliyor. Uzmanlar, yazılımın yüksek bir oran yakalamasa da havlamaları insandan çok daha iyi anladığını kaydediyorlar.
Yazılımın, en doğru “dövüş” ve “yabancı” anlamına gelen havlamaları tanımladığı, en fazla ise “oyun” havlamasında hata yaptığı belirtiliyor.
Programın hazırlanması sırasında yürütülen analiz ve araştırmanın sonuçları da Animal Cognition adlı bilimsel dergide yayımlanırken, köpeklerin duygusal durumlarına bağlı havlamalarının değişik akustik özellikleri bulunduğu ifade edildi.
ntvhaber29 Mayıs 2008 11:51

Tuesday, August 26, 2008

ANADOLU YAKASI
İSTANBUL SEMTLERİ
Kadıköy:Fenikeliler (Tyrienler) bir şehir kurmuş, buraya 'Yenişehir' anlamına gelen Chalkedon demişlerdir. Bunlar Sur şehrinden geldi. İstanbul Türkler tarafından alınınca Kadıköy, Fatih'in ilk kadısı olan Hıdır Bey'e makam ödeneği karşılığı verildi. Eski adı Kadıköy olarak söylenip, günümüze kadar geldi.
Pendik: Etrafı surlarla çevrili anlamına gelen Pantikion ya da Pentikion'du. Bilinen en eski adı Pantikapion ve Pantikapeum.
Ural dağlarından gelip bu bölgeye yerleşenlerin Farsça beş, köy anlamında 'Penchdeh' ismini kullandığı söyleniyor.
Roma dönemindeki ismi ise Panticio, Pantecio, Panticia.. Duvar anlamına gelen Pendik kelimesinin de bu eski isimlerden doğduğu sanılıyor. Bazı kaynaklara göre de Pendik 'beş burun' anlamını taşıyor.
Şaşkınbakkal: O zamanlar orada yerleşim yoktu. Kış ayları bomboştu. Yaz günleri denizden yararlanmak için bölgeye gelenlere bir bakkal dükkânı açıldığını görenler, burada iş yapılmayacağını düşünerek bakkala "şaşkın bakkal" yakıştırması yaptılar. Orada ne işi vardı?
Bundan sonra da semt Şaşkınbakkal olarak anılmaya başlandı.
Şile:Yunanca bir sözcük olan 'Şile' nin anlamı yaban çiçeği. Şile adını bir bitki türü olan 'mercanköşk' ten alır.
Ümraniye: 'Yalnız Selvi' ilk adıdır. Tarihi kaynaklara göre Ümraniye'ye ilk yerleşenler Frigya'lılardır. Frigyalılar çam ağacını kutsal kabul ederlerdi. Küçük ve Büyük Çamlıca' dan başlayarak Alemdağ ve Kayış Dağı'na kadar bütün araziyi çam ormanlarıyla donattılar.
Arapça kökenli Ümran sözcüğünden gelen Ümraniye'nin anlamı kalkınmış, gelişmiş, bayındır yer demek.Üsküdar:M.Ö. 7 .yy 'da bir Grek kolonisi olarak kurulan Halkedon'un (Kadıköy) iskelesi ve tersaneleri, bugünkü Üsküdar'ın yerleştiği alanda bulunur ve buraya Hrisopolis (Altın Şehir) denirdi. Yörenin bu isimle anılması çeşitli biçimlerde yorumlanıyor.
Bununla ilgili birinci yorum:
Pers işgali sırasında Anadolu Yarımadası'ndaki kavimlerden ve halktan vergi olarak toplanan altınlar buradaki hazinelerde saklandığı için yöreye bu adın yakıştırıldığı söyleniyor. İkinci Yorum da: Agamemnon'un oğlu Krizes kaçarak Anadolu'ya gelmiş ve Üsküdar'da öldüğü için şehir onun adıyla anılmış.
Üçüncü Yorum da:
Günbatımında evleri karşı yakadan yaldızlı gibi göründüğü için Üsküdar'a Altın Şehir adının verildiğidir.
Üsküdar adı, bazı kaynaklara göre Farsça 'ulak' anlamına gelen 'Eskudari' den türemiştir. Bazılarına gore de; Bizans devrinde, Skutari denilen asker kışlaları, şehrin bu yakasında yer aldığı için semt Skutarion diye anılıyordu. Bu isim zamanla Üsküdar'a dönüştü.

ŞİMDİ MODA BEBEK
FOTOĞRAFLARI
“Bir an bütün bir yaşamı saklar içinde” diye yola çıkan Zerin Kültüral bir bebek ve aile fotoğrafçısı. Zerin hanımdan bebeklerinin ve çocuklarının fotopraflarını çekmesini isteyen aileler, genelde doğum günü armağanı olarak bu tip albümler hazırlıyorlar. Hamile annelerin bebeğine kavuşma fotoğrafları da böyle hazırlanan albümlerden. Ayni zamanda bebek casting ajanslığını da üstlenen Zerin Kültüral en fazla aranan sanat fotoğrafçısı olmasının ayrıcalığını; anne olmasına ve çocukları çok sevmesine bağlıyor. Duygusal olarak açıklasa da o bir uzman.

Zerin Kültüral 1993 yılında Yıldız Teknik Üniversitesinin fotoğrafcılık bölümünü birincilikle bitirdi. Bebek, çocuk ve aile fotoğrafları çekmeye 2001 yılında başladı. Bir bebeğin gülüşünün hiç bir şeye değişilemeyeceğini onun fotoğraflarına baktığımızda anlayabiliyoruz.
Zerin hanımın Vali Konağı caddesindeki bürosu hamile annelerin, bebeklerin adeta buluşma mekanı. Belki bir gün, sanata değer veren ailelerin uğrak yeri olacak; “Çocuk Bebek Sanat Kafeye” de böyle sanatsevrler sayesinde kavuşuruz. Zerin hanım gibi böylesine zevkli bir işi yaşamına sokan başarılı kişiler bizleri de birbirimize bağlıyor. Aile bağlarını kuvvetlendiren, çocukların ne kadar sevildiklerini anlatan bu güzel mesleği gelecekte sizler de seçebilirsiniz. Ama her işte olduğu gibi çok çalışmanız gerektiğini unutmamalısınız. Zerin hanım bazen tek güzel bir fotoprafa ulaşabilmek için günlerini veriyor. O ağır malzemeleri aletleri taşımak ve onları özenle yerleştirmek de sabır isteyen bir iş.
Ben Okuyun Derim
Güz 2008 de sunulan kitaplardan ikisi. Ben sevdim. İsimleri de çok güzel hiç unutamayacksınız. Kitaplığınızda olmalı, severek okumalısınız. Editörlüğünü eleştirmen, yayıncı, yazar Semih Gümüş’ün üstlendiği harika bir dizinin (Köprü Kitaplar) kitapları.
SOKAKTA TEK BASINA, tam sizin için gerçekçi bir kitap. Ayhan Bozfirat’in çocuklar için yazdığı bir roman. Onu çok seveceğinizi düşünüyorum. Çocuk edebiyatımıza birbirinden güzel kitaplar kazandıran Gün Işığı Kitaplarını artık severek okuduğunuzu biliyorum.
Gulsevin Kiral’in, usta illustrator Mustafa Delioglu’nun muhtesem renkli resimleriyle boyutlanan “öykü şiirler”iyse sizin için zevkle hazırlandı. BERBER PİRE TELLAL DEVE ismini okurken bile içinizi ısıtan kitap da Gün Işığı Kitaplığından

Monday, August 25, 2008

OTEL TATİL 0533-6666903 BITEZ YALISI


HAKAN OTEL
Fiyatlar özel bizi arayın. Farklı bir tatil gecirin

OTEL TATİL

Bodrum BAYRAM PROGRAMLARI
Bizi arayın uygun bir fiyatla size tatil programlayalım. Ramazan en iyi bizde geçer. Babaanneniz orucunu tutup iftarını yaparken siz de tatilinizi değerlendirin.
Rezervasyon
0533-6666903

Thursday, August 14, 2008

Bodrum'da Tatil

Rezervasyon: 05336666903

Hakan Otel
Sizi bekliyor
bizi arayın size en uygun tatili planlayalım
Bayram turları
Bayram Programları
Bayramda Tatil
Bodrum Bayram Tatili
Çocuklu Ailelere Tatil
Bayram Tatili
Bayram Programları
Tatil Bodrum
Bodrum'da rezervasyon
Bitez Tatili
Deniz
Deniz Turları
Bayram Tatili

Monday, August 11, 2008

Otel rezervasyonu

Rezervasyon bizde
Bayram Programları
Oteşl rezervasyonu
Tatile bekliyoruz
Otel tatil Programları
Bir telefon yeter. Ne istediğini söyle biz o şekli sunalım
0533-6666903
0252-3638469
Bodrum otellerinin tatil SEPETİ
Tatil Sepati için bir de bizi arayın. bizim sepetimiz programla dolu

Otel Rezervasyon

Bayram için tatil imkanı bizde. Denize gir güzel yemek ye. Otelde tertemiz odalarda konakla başka ne istersiniz... Çoluklu çocuklu tatil olanağı da bizde var.
0533-6666903
0252-3638269

TATİLE BİZ HAZIRIZ


05336666903

0252-3638469

Bayram Turları

Tatil için bizi arayın. Aracısız tatile alışmanın yolu bizden geçer. İndirimimiz size olsun
Fiyatlarımız sizi şaşırtmasın
Bayram en iyi bizde geçer.
Bodrum Bitez Yalısı hakan Otel Biz butik oteliz.
Tatilin keyfi bizde çıkar
0533-6666903
0252-3638469
Aracısız tatil.
Hem ucuz hem güvenilir.
Yemek mi?
Mükemmel
Temizlik mi?
Biz en temiziz.
filiztosyali@yahoo.com

Saturday, August 02, 2008

TIYATRO KAMPI

Basında adınızın geçmesi sizdeki yeteneğe bağlı.

Biz hak edenleri herkese duyurmak ve başarısını yüceltmek isteriz.
TİYATRO EĞİTİMİ
KISA TİYATRO EĞİTİMİ ufku açıyor. içinizdeki yeteneği açığa çıkarıyor. yeteneğinizin olmadığını mı düşünüyorsunuz. Bununla eğlenin....

DUSOD TİYATRO VE YAZI KAMPI
0252-3638469
0533-6666903

Yaz ve oyna. Arkadaşın yazsın sen oyna. Sen oyna o kaleme döksün.

Yetenekleri birleştiriyoruz.

SANA UYAN TARİH NE?

2008 bitmeden istek üzerine bir kamp daha planlandı. Yaş 7-17

Tiyatro eğitimi almak isteyen, ya da halen almaya devam eden gençlere doğaçlama tiyatro eğitimini destekleyip yeteneklerini açığa çıkarıp basın yoluyla da tanıtıyoruz. Sizden söz edilmesi sizin kamp içindeki başarınıza bağlı.

Kamp, yazı, televizyon ve fotoğraf etkinlikleriyle de destekleniyor.

Sizin tiyatro ya da yazı yazma yeteneği içinizde.

Bize yazın son grupta sınırlı sayıdaki yerinizi alın.

Sizi yine Ümit Kireççi ve ekibi eğitiyor. Filiz Tosyalı yazı ve senaryo, fotoğraf ve film çekimleri, televizyon sunumları gününüzü dolduracak. Profesyonelliğe hazırlanmanın yollarını size biz öğretiyoruz. Başarıyı yaşam koçlarımızla yakalayın.